Хто це такий – підприємець, риск-тейкер?

Ось його основні характеристики:

- в будь-якій галузі він мислить і діє незалежно й неординарно, всупереч здоровому глуздові, іноді виглядаючи нерозважливим і навіть божевільним;

- проте в його думках і діях наявний чіткий розрахунок, що не заважає йому творчо діяти. Його впевненість грунтується на творчому передбачені результату;

- недогматичні, нестандартні підходи до проблем, динаміка, ризик, експеримент- всі ці риси заокеанських підприємців навчальні й для нас, передусім для молоді, особливо з огляду на завдання, визначені програмами реформування економіки.

«Як вибрати майбутню професію?» — рано чи пізно таким питанням задається кожна людина. Вибір професії — справа нелегка, але необхідна. Адже щаслива й успішна життя багато в чому залежить від роботи, якою займається людина.

Як правильно вибрати професію? У першу чергу потрібно зважити всі «за» і «проти», оцінити різні професії з точки зору їх плюсів і мінусів. Необхідно подумати над наступними питаннями:

Інтерес до професії. Хоч невеликий, але він повинен бути. Нецікава робота не приносить ні радості, ні задоволення. Але зате вона може стати причиною стресу і депресії. Воно Вам треба?

Можливість розвинути здібності і таланти. Люди, які знаходять професію, яка відповідає цьому критерію, відчувають себе на роботі, як риби у воді. Виявити свої таланти і спробуйте знайти їм застосування в майбутній професії.

Заробітна плата. Якщо на роботі будуть мало платити, доведеться або шукати підробіток, або міняти професію. До професії, яка не приносить доброго доходу, інтерес втрачається, і люди намагаються швидше знайти їй заміну. Якщо Ви не хочете, щоб таке сталося з Вами, всерйоз задумайтесь над тим, скільки грошей хочете отримувати, і вже відповідно до цього шукайте професію. Але потрібно пам’ятати ще про один момент. Він стосується кар’єрного зростання. Багато професій (такі як бармен, офіціантка, танцівниця і т.д.) дають можливість заробити легкі й швидкі гроші. Але в цих професіях не передбачено кар’єрний ріст, а значить, з часом танцівниця буде отримувати стільки ж, скільки отримувала, коли тільки починала працювати. А робота, наприклад, банківського службовця, на початковому етапі може оцінюватися значно нижче. Однак з часом, коли набирається трудовий стаж, ця людина просувається по службових сходах і отримує з кожним разом все більше. Тому якщо робота Вам підходить, але Ви незадоволені заробітною платою, дізнайтеся про можливості та перспективи кар’єрного росту. При гарній і сумлінній роботі скоро Ви будете отримувати більше, ніж Вам пропонували спочатку.

Професійно важливі якості. Не варто йти в співачки з поганим голосом, а в космонавти — зі слабким серцем. Кожна професія вимагає від людини певних здібностей, знань і умінь і якостей. Розглядаючи різні види професій, подумайте, якими якостями повинен володіти людина в кожній з них. Після цього запитайте себе: «А чи є у мене ці професійно важливі якості? Чи зможу я добре працювати і отримувати задоволення від такої роботи? ».

П’ятий критерій — затребуваність на ринку праці. Не секрет, що зараз спостерігається надлишок економістів та юристів. Отже, людям з такою спеціальністю важко знайти собі роботу. Вибираючи професію, оціните шанси на майбутнє працевлаштування. Для цього можна пошукати дані статистики в Інтернеті. З неї Ви дізнаєтесь, в яких професіях на сьогоднішній день потребує суспільство.

Зрозуміло, що розцінювати професії потрібно з різних боків, але як вибрати правильну професію, яка підходить саме тобі? По-перше, майбутня професія повинна бути бажаною. Не слід піддаватися тиску з боку батьків, родичів і друзів. Вибір Вашої професії — це Ваш особистий вибір. Адже саме Вам доведеться працювати там, куди Ви підете, а не численним порадників. По-друге, Ви повинні оцінити ваші можливості і здібності. Чим краще Ви їх обдумаєте, тим краще будете собі уявляти, яка професія найбільше підходить. Подумайте над наступним:

Психологічні якості. На майбутній роботі Ви повинні відчувати себе психологічно комфортно. Оцініть позитивні якості і подумайте, в якій професії вони найбільш затребувані. Але не забувайте і про недоліки. Або майбутня професія повинна їх враховувати, чи Ваші недоліки не повинні заважати роботі.

Знання, навички, уміння. Оцініть Ваш багаж знань. Відповідайте собі на питання: «Що я вмію робити найкраще? В якій області в мене є міцні знання, які я можу застосувати у роботі? ».

Освіта. Більшість професій вимагають певного рівня і типу освіти. І Ви повинні мати відповідну освіту. Якщо такого немає, то потрібно вчитися.

Фізичні якості. Оцініть свій фізичний стан, і потім вибирайте із запропонованих професій ту, яка найбільш підходить за фізичними параметрами. Нерозумно, особливо в молодому віці, вибирати роботу, яка губить здоров’я. Професію можна поміняти, а нове здоров’я не купиш. Пам’ятайте про це.

Можливості працевлаштування. Сюди відноситься затребуваність професій на ринку праці та можливість влаштуватися на роботу в певному місці. Наприклад, у Вас рідкісна спеціальність. Але місця, в якому Ви живете, не потрібні такі фахівці. Вихід — переїхати в інше місце, і там отримати бажану професію. Вибір професії також залежить від способу життя, місця проживання, умов праці. Вибирайте для себе ту роботу, яку зможете виконувати, не ламаючи собі життя.

Професія, яка відповідає всім або хоча б більшості цих критеріїв, Вам найбільше підходить. Часто нам хочеться, щоб робота нас не обтяжувала, а приносила задоволення і задоволення. Люди, які шукають цього, часто задають питання: «Як вибрати професію до душі?» Кращий варіант — перетворити своє хобі в роботу. Майстри своєї справи, які досягли великих успіхів, були в захваті від своєї роботи, тому що займалися улюбленою справою. Якщо Ви обожнюєте шити, але у Вас недостатньо знань, підіть на курси крою та шиття. Додайте до знань трохи таланту, фантазії та бажання — і будете створювати чудові речі, які люди будуть з радістю у Вас купувати. Якщо у Вас є хобі, яке може приносити дохід, добийтеся від себе високого ступеня майстерності і перетворите улюблену справу в роботу. Ну а якщо такого хобі ні, прочитайте вищесказані рекомендації по пошуку роботи. Вони також допоможуть Вам знайти професію до душі.

Останнім часом процес вибору роботи сам перетворився на роботу, якою займаються певні люди. Вони допомагають вибрати професію різним людям за певну суму. А як вибрати професію безкоштовно? Щоб знайти відповідну професію, зовсім необов’язково комусь платити. Вам допоможуть і інші способи. Це можуть бути спеціальні статті, поради та рекомендації близьких, родичів, викладачів, психологів. Також сюди відносяться психологічні тести та тести з профорієнтації. Тести першого типу допоможуть Вам розібратися у власній особистості, виявити свої плюси і мінуси, що грає важливу роль при виборі професії. Різні варіанти тестів з профорієнтації можна знайти в Інтернеті, де вони абсолютно безкоштовні. Пройшовши такий тест, Ви отримуєте аналіз своїх здібностей і список рекомендованих професій. Краще пройти кілька таких тестів.

Але, звичайно, проблеми вибору професії — це в основному проблема школярів, адже багато з них навіть не уявляють, ким хочуть бути, і не розбираються в тонкощах різних професій. Як вибрати професію дитині? Ось декілька порад:

Батьки не повинні тиснути на дитину. Майбутню професію він обере сам. Не варто також вимагати від дитини в ранньому віці обрати професію і всі інші шкільні роки готуватися до неї. У маленької дитини багато інтересів, і з часом вони змінюються. Дочекайтеся, поки дитина твердо не вирішить, що йому найцікавіше, і поки не доведе це своєю поведінкою.

Допоможіть йому. У дитини може бути багато талантів, але він не завжди про них знає. Пропонуйте своєму чаду різні цікаві заняття, гуртки, секції. Нехай спробує себе багато в чому. Чим більше зробить, тим більше талантів зможе в собі відкрити. Але знову ж, насильно змушувати займатися чимось не треба.

Коли у дитини з’явився стійкий інтерес до якого-небудь заняття, області науки і пр., закріпіть його. Для цього пропонуйте йому навчальну літературу, диски, фільми. Розмовляйте з дитиною про його інтереси, пропонуйте йому професії, в яких він зможе їх розвинути. Розповідайте своєму синові або дочці про різні професії, залучайте його увагу до них. Нехай він дізнається більше і потім вибере те, чим дійсно хоче і може займатися.

Питання майбутньої професії особливо гостро стоїть після школи, адже це пора визначення себе у дорослому житті. Як вибрати професію школяру?

Вибір професії краще зробити в старших класах середньої ланки. Тоді буде час на підготовку до майбутньої професії, та й у багатьох школах в старших класах починається профільну освіту.

Тверезо оціни свої «хочу» і «можу». Постарайся знайти ту професію, в якій найкраще будуть поєднуватися твої бажання і можливості.

Почитай інформацію про ті професії, які будуть затребувані до кінця твого професійного навчання. Такі прогнози роблять аналітики, і їх можна знайти в Інтернеті. Обирай із затребуваних професій, тоді питання: «як влаштуватися на роботу» не стане для тебе проблемою.

Не бійся вибирати те, що ти хочеш. Якщо бабуся, дідусь, мама і тато — медики, а в тебе до цього душа зовсім не лежить, не піддавайся на вмовляння. Пам’ятай — тобі з цією професією жити, а не їм.

Пройди декілька тестів на профорієнтацію. Вони допоможуть виявити ті області роботи, в яких ти досягнеш найбільших успіхів. Вони є в Інтернеті, також їх можна знайти в школі, наприклад, у шкільного психолога.

Якщо професія або кілька професій обрані, пошукай людей, хто вже працює в цій сфері і поговори з ними. Так ти отримаєш погляд на професію зсередини, дізнаєшся не тільки її плюси, але й мінуси.

Кiлькiсть переглядiв: 276

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 28 Червня 2022

Цей сайт безкоштовний!