«Реалізація особистості при досягненні успіху»

Особистість- це не те, що людина знаходить,

Це те, що людина створює успішно власноруч.

Томас Заз

Мета: ознайомлення учнів з поняттям«особистість», визначення складових успіху, формування активного усвідомлення учнями широкого кола свого потенціалу, прагнення до саморозвитку, самовдосконалення, створення власної формули успіху.

Матеріали: робочі зошити, картки з цитатами, піраміди учням для самопрезентації.

Хід заняття

Психолог: Коли людина з'являється на світ, вона являється повноправним членом суспільства. Коли хочуть охарактеризувати якусь людину, часто говорять про неї як про особистість. Чого вона досягла у житті, як проявляє себе у справах, у громадських стосунках, чи має власну думку та переконання. Тож нам з вами необхідно зараз визначитися, що ж таке «особистість»?

Обговорення. Відповіді учнів.

Психолог: Сьогодні особистістю називають нормальну, психічно здорову людину. Яка свідомо виділяє себе з навколишнього світу, зв'язками з іншими людьми, уявленням про себе, рівнем вихованості, умінням самореалізовуватися. Особистість - це система різноманітних стосунків: дружніх,сімейних, виробничих, політичних. Добра і зла, щаслива і нещасна, приємна і огидна, кожна людина є особистістю. Людина, про яку впевнено можна сказати , що це – зріла особистість, серйозно ставиться до своїх вчинків, до оточення, до власного минулого, майбутнього, до життя взагалі. А чи пов'язані з людиною поняття «особистість» та «успіх»? І яка це успішна особистість?

Відповіді учнів.

Психолог: Думаю,багато хто з вас ставить собі запитання, як досягти успіху? Що таке взагалі успіх? Ми не завжди можемо відповісти. Напевно тому, що успіх – для кожного щось своє. Від народження нас програмують на якийсь певний успіх: будь слухняним, добре вчитися, закінчити з медаллю школу, вступити до ВУЗу, одружитися, народити дітей, отримати добре оплачувану роботу. Тільки чи буде це все успіхом? Можна пройтися по сходинках, які пропонують нам з дитинства батьки, і не відчути при цьому задоволення. Чому? Та все просто – це критерії успіху батьків, але не наші власні. Успіх буває різний! І у кожної людини він свій! Будь- яка перемога є успіхом незалежно від того, чим ви займаєтесь.

Вправа «Закінчи речення»

Учням пропонують письмово закінчити речення: «Для мене успіх – це…….», «Шляхи його досягнення…..»

Бажаючі учні зачитують свої речення, відбувається обговорення.(Успіх – це коли ти досягаєш цілі, і що складніша дорога, то приємніший та більший успіх. Успіх – втілення задуманої справи, досягнення людиною поставленої цілі.)

Психолог: Діти, а як ви думаєте, що людині необхідно для досягнення успіху? (Відповіді учнів записуються на дошці.)

успіх

Інформаційне повідомлення «Сім умов досягнення успіху»

1. Бажання його досягти. Не просто бажання як вередливе хотіння або тимчасовий потяг до задоволення чогось.

2. Віра у власні сили. У неймовірно успішних людей самооцінка дещо завищена. Зазвичай не на багато, бо в іншому випадку це заважає приймати правильні рішення, спираючись на факти.

3. Чіткість цілей. Студентів-випускників Вельського університету запитали, чи є в них чіткі плани та цілі в житті. Тільки 3% чітко сформулювали свої цілі та плани їхнього досягнення. За 20 років опитування провели знову. Ці 3% досягли значно більшого успіху в житті, ніж решта 97% разом узяті.

4. Наполегливість. Саме ця риса характеру найчастіше є вирішальною між посереднім та видатним.

5. Спеціальні знання. Американський магнат-мільярдер Трамп, серед основних своїх рис характеру виділяв крайню допитливість, просто жадобу до знань і цікавість до навколишнього світу.

6. Закоханість у справу. Це зацікавленість, любов і пристрасть. Найбільшого успіху, зазвичай, досягають ті,у кого очі горять пристрастю до справи.

7. Об'єктивне ставлення до результату. Якщо занадто пишатися одним успішним результатом, ви ніколи не дочекаєтеся другого.

Вправа «Самопрезентація»

Діти, зараз вам кожному необхідно на гранях трикутника зобразити чи заняття, чи захоплення, чи вид діяльності, чи просто те, що у вас найбільше виходить робити , або краще за інших. Таким чином презентувати себе для інших.(Бажаючі учні презентують себе)Отже, важливою складовою при досягненні успіху є вміння показати іншим що ти вмієш та можеш, тобто презентувати себе.

Психолог: Діти, як ви розумієте вислів Генрі Форда: «Головний секрет успіху життя полягає в тому, щоб знайти своє призначення, а потім реалізувати його.» Відповіді учнів та обговорення.

Перегляд відеоролика з Анною Безсоновою. Обговорення

Самодіагностика «Капітан? Рульовий? Пасажир?»

Психолог:характер людини, як відомо, виявляється у вчинках, у ставленні до людей, у виборі, який кожен із нас робить у тій або іншій ситуації. Якщо ви хочете пізнати себе, дайте відповіді «так», «ні», «не знаю» на кожне із запропонованих запитань.

1. Я завжди відчуваю відповідальність за все, що трапляється у моєму житті.

2. У моєму житті не було б стільки проблем, якби деякі люди змінили своє ставлення до мене.

3. Я вважаю за краще діяти, а не розмірковувати про причини своїх невдач.

4. Інколи мені здається, що я народився під «нещасливою зіркою».

5. Я вважаю, що алкоголіки самі винні у своїй хворобі.

6. Інколи я думаю, що багато за що в моєму житті відповідальні ті люди, під впливом яких я став таким, яким є.

7. Коли я застуджуюсь, вважаю за краще лікуватися самостійно, а не звертатися по допомогу до лікаря.

8. Я вважаю, що у конфліктності й агресивності, які так дратують, найчастіше винні інші люди.

9. Вважаю, що будь-яку проблему можна розв'язати, і не дуже розумію тих, у кого вічно виникають якісь життєві труднощі.

10. Я люблю допомагати людям, тому що відчуваю вдячність за те, що інші зробили за мене.

11. Коли трапляється конфлікт, то, розмірковуючи, хто в ньому винен, я зазвичай починаю з себе.

12. Якщо чорна кішка перейде мені дорогу, я переходжу на інший бік вулиці.

13. Я вважаю, що кожна людина незалежно від обставин повинна бути сильною та самостійною.

14. Я знаю свої вади, але хочу, щоб інші ставилися до них поблажливо.

15. Зазвичай я мирюся з ситуацією, вплинути на яку не здатен.

Інтерпретація результатів

За кожну відповідь «так» на запитання 1,3,5,7,9,11,13 і відповідь «ні» на всі інші запитання поставте собі по 10 балів. За відповіді «не знаю» - по 5 балів. Підрахуйте суму.

100-150 балів. Ти – капітан власного життя. Ти відчуваєш відповідальність за все, що з тобою відбувається, багато береш на себе, долаєш труднощі, не перебільшуючи їх, не зводячи до рангу життєвих проблем. Ти бачиш перед собою завдання і думаєш, як його можна розв`язати. Що при цьому відчуваєш, що відбувається у твоїй душі – для інших загадка.

50-99 балів. Ти охоче буваєш рульовим, але можеш, коли це необхідно, передати штурвал до надійних рук. При оцінці причин власних труднощів ти цілком реалістичний. Гнучкість, розсудливість і чутливість завжди бувають твоїми союзниками. Трапляються ситуації, що ніяк тебе не стосуються, ти не несеш за них жодної відповідальності, але, коли це потрібно, все ж береш відповідальність на себе. І ти зазвичай знаєш, коли це треба зробити. Ти вмієш жити у злагоді з іншими людьми, не порушуючи внутрішньої злагоди із самим собою.

0-49 балів.Ти часто буваєш пасажиром у своєму житті, легко підкоряєшся зовнішнім силам, говорячи: так склалися обставини, доля. У своїх труднощах ти звинувачуєш, кого завгодно, весь білий світ, але тільки не себе. Справжня незалежність здається тобі недосяжною і неможливою. Усе ж ти вмієш мирно співіснувати з іншими, не помічаючи різниці між тим, які це люди, і як вони ставляться до тебе.

Психолог. Кожна особистість є творцем власної історії. Кожен із нас більшою чи меншою мірою залежить від свого минулого, що безпосередньо впливає на наше сьогодення. Залежимо ми і від нашого ставлення до майбутнього, від сподівань, бажань, мрій. Щоб стати «режисером», «капітаном» власного життя, слід навчитися планувати його, мати свою життєву програму, яка складається з мрій, передчуття, надії та життєвих цілей і, обов’язково, успіху!

Притча про успіх

Робота в зошитах.

Якось один чоловік, який вважав себе невдахою, зустрів незнайомця, котрий ішов у гору і ніс на плечах величезний камінь. Піт лився по його чолу, спині, грудях. З усього було видно, що попри те, що йому важко, він має намір виконати свою справу до кінця.

-Хто ти?-запитав його чоловік.

-Я-Успіх, -відповів той і зупинився.

-Ого! Чого мені бракує в житті, так це тебе, але ти постійно зникаєш від мене і дістаєшся іншим.

-Я не зникаю, я завжди перед тобою, тільки ти дуже часто за крок до зустрічі зі мною раптом зупиняєшся і повертаєш назад.-Незнайомець опустив камінь на землю.

-Коли це було?-з недовірою запитав його чоловік.

-Згадай, як часто ти говорив собі: «Ну ось, я зробив усе, що можливо, але у мене нічого не вийшло».

-Я справді так говорив, коли прагнув чого-небудь, доклавши, як мені здавалось, усіх можливих зусиль, але успіху так і не досягав.

-Що ж відбувалося потім?

-Потім, природно, я залишав свої наміри, припиняв зусилля і повертався назад.

-Шкода! Насправді, тобі залишилося зробити один крок і зустрітися зі мною.

-Не може бути: адже перш, ніж повернути назад і відмовитися від свого наміру, я зробив усе для досягнення успіху.

-Так, ти зробив усе, крім останнього.

-Чого?

-Річ у тім, що коли людина майже досягає успіху, то перед зустріччю зі мною їй дається останнє випробування. Людині здається, що вона зазнала невдачі. Але це лише відчуття, насправді їй залишається тільки простягнути руку й отримати успіх.

-Невже це так? Шкода ,що я не знав цього раніше. Скільки разів у момент, про який ти говориш, я приймав рішення облишити свої наміри і повернути назад!

-Тож пам’ятай: тільки-но раптом переживатимеш відчуття поразки – успіх уже просто перед тобою, треба не здаватися, а зробити останнє зусилля, останній крок до мети.

-Дякую тобі за мудру і добру пораду!

-Як ти думаєш, що станеться, якщо я відпущу цей камінь?-запитав чоловік, вказуючи на камінь, який він ніс.

-Він скотиться з гори.

-А якщо я донесу його до вершини і покладу на землю?

-Він залишиться там лежати.

-Тому, пам’ятай, що незавершений шлях усвідомлюється як поразка. Завжди доходь до кінця.

Незнайомець узяв свій камінь і поніс його нагору…

Обговорення цитати

«Зосередження всіх зусиль на досягненні певної мети – ось шлях до успіху в будь-якій діяльності людини» (Ральф Емерсон, філософ)

Кiлькiсть переглядiв: 1935

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 18 Квітня 2024

Цей сайт безкоштовний!