Тренінгове заняття «Батьки і діти».

Мета:познайомити учасників; з’ясувати сподівання і побоювання батьків; допомогти усвідомити відмінність між «світами» дитини і дорослого, емоційні переживання,мотивацію поведінки дітей; ознайомити з поняттям «прийняття» дитини; особливостями батьків, які приймають чи не приймають дитину.

Хід заняття:

І.Привітання батьків.

ІІ. Презентація мети заняття.

ІІІ.Основна частина.

Вправа – знайомство «Аматорське фото – сімейний фотоальбом ».

Мета:познайомити учасників,сприяти згуртуванню групи, створенню позитивноїатмосфери.

Батьки виконують малюнок «Моя сім’я» (презентують).

Вправа «Дерево сподівань».

Мета:одержати інформацію щодо сподівань учасників тренінгу.

Учасники на аркушах записують свої очікування від заняття.

Інформаційна частина «Особливості дитячого світу».

Ми часто вважаємо, що діти сприймають нас і навколишній світ так само, як і ми. Але це не так. Діти роблять свої висновки з огляду не тільки на те,що ми говоримо, а й на те, що ми при цьому робимо, як поводимося з іншими людьми. Наш особистий приклад виховує дітей більше, ніж усі слова, які ми промовляємо.

Особливості дитячого світу порівняно зі світом дорослих:

vвідсутність сформованих поглядів;

vшвидкість перевтілення;

vемоційність;

vвисока мінливість;

vвідкритість;

vімпульсивність;

vжиття реальними подіями.

Часто батькам здається,що діти навмисно поводиться погано, однак це не завжди так. В основі будь – якої небажаної негативної поведінкидитини можуть бути бажання показати свою владу або демонстративну непокору, прагнення помститися, відплатити за образу.

Вправа «Права дітей батьків ».

Учасники діляться на дів групи («Діти» і «Батьки»).

Мета кожної групи– скласти список своїх прав. Потім по черзі називають ці права один одному. При цьому кожне право може бути внесено в остаточний список тільки тоді, коли воно прийняте іншою стороною. Кожна сторона може відхилити якесь право або наполягти на його зміні. Ведучий має право «вето» - припинення обговорення, він виносить прийняті обома сторонами права на обговорення.

Вправа «Риси моєї дитини».

Що мене засмучує в моїй дитині? Що мене тішитьв моїй дитині?

Вправа « Мова «прийняття/неприйняття».

Дуже часто ми чуємо про безумовне прийняття дитини в усіх її проявах. В батьків це викликає подив і навіть протест. Усі батьки ставлять перед собою цілі: виховати самостійність, відповідальність, акуратність тощо.

Одним з критеріїв діагностики прийняття дитини може стати те, наскільки швидко і легко батьки заповнювали графу «Що мне засмучує в моїй дитині?» Якщо легко вписували «-», але важко «+», навряд чи такі батьки приймають дитину такою, якою вона є. Однак навіть батьки, які вважають, що приймають дитину такою, як вона є, далеко не завжди можуть дати їй відчути своє прийняття. Саме тому дуже важливо навчитися говорити «мовою прийняття», не використовуючи негативних установок.

Ознаки мови прийняття.

Оцінка вчинку, а не особистості, похвала, комплімент, ласкаві слова, підтримка, зацікавленість, схвалення, згода, посмішка, контакт очей, вираження своїх почуттів, доброзичливість, позитивні тілесні контакти.

Ознаки мови неприйняття.

Відмова від пояснень, негативна оцінка особистості, зауваження щодо невідповідності батьківським очікуванням, ігнорування, команди, накази, образа, погрози, покарання,загрозливі пози, неприязні інтонації.

Батькам дуже важливо зрозуміти, яку роль для дитини відіграють їхні установки. Батьки – найбільш значимі для дитини люди. Вони повинні обережно й уважно ставитися до своїх словесних звернень до дитини, уникати установок, що можуть негативно позначитись на її поведінці. Поза сумнівом, більшість батьківських установок позитивні.

V.Підбиття підсумків заняття.

Дитина віддзеркалення своїх батьків. Виховуючи дитину,будемо виховуватись самі, адже «справжнє виховання дитини у вихованні самих себе»
Кiлькiсть переглядiв: 954

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 11 Березня 2024

Цей сайт безкоштовний!