Повернутися до звичайного режиму

Історичний нарис Шрамківської ЗОШ

I-III ступенів
У другій половині ХVІІ ст. у вільному військовому степу Яготинської сотні, на березі р.Чумгак оселився козак Шрамко. З того часу ця місцевість і ліс над Чумгаком почали зватися від прізвища цього козака "Шрамківщина". Згодом бубнівський сотник Михайло Прохоренко купив землю у козака Шрамка і створив окремі хутори : Прохоровщина, Шрамківка, Новошрамківка, Шелехівка, Полуботівка, Іванівка. Населення цих хуторів, залежно від того, коли і якому поміщику належала земля, приписувалось до різних парафій. Так, жителі хуторів Прохоровщина та Шрамківка належали - до Мойсівської, полуботівці- до Ковалівської, іванівці- до Богданівської, а шелехівці і новошрамківці- до Ковалівської та Кононівської парафії.
До 1899 р. навчання дітей на цих територіях не проводилося. Влітку 1899р.з дозволудяка Кононівської церкви на хуторі Ново-Шрамківці, у найманій хаті, було відкрито двокласну школу, у якій навчалося близько 300 осіб. Першим вчителем на той час був дяк Кононівської церкви.
У 1912 р. було збудовано постійне шкільне приміщення на дві класні кімнати. Навчання розпочиналося восени, коли наставали морози, а закінчувалося навесні з настанням тепла. У першому класі навчалося до 25-30 учнів.Такий розподіл пояснювався тим, що навчання було платним, діти бідних батьків, навчившись читати і писати, залишалися вдома, а діти заможних батьків продовжували опановувати далі науку. Основними предметами були: читання, письмо, арифметика, Закон Божий. Підручників, зошитів було дуже мало, тому використовувалась грифельна дошка, на якій писали крейдою.
У 1921 р. було відкрито початкову чотирикласну школу при Шрамківському цукровому заводі у приміщенні будинку №5 по вулиці Леніна. Школа проіснувала недовго до 1928 р, першими вчителями були: Чепурний Й.Ф., Василець М.Ю., Макаренко Д.І., Лобода І.О.
У 1925-26 н.р. початкову чотирирічну школу було реорганізовано в семирічну. Перший випуск сьомогокласу відбувся у 1929 році, школу закінчили 22 учні. Навчатися у Шрамківську школу ходили учні зрізних сіл: Яворівки, Кантакузівки.
У 1934-35 рр. Шрамківську семирічну школу було реорганізовано в середню. ДоВеликої Вітчизняної війни було випущено зі школи 5 випускних класів. Закінчили 10 класів 150 юнаків і дівчат.
У 1960-му році приміщення школи було зруйноване і по вулиці Панаса Мирного була збудована нова школа, яка існує і по сьогоднішній день.
Кiлькiсть переглядiв: 664

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 28 Червня 2022

Цей сайт безкоштовний!