75 – річниця визволення України від нацистів

75 років тому міста та села України були остаточно звільнені від фашистських загарбників. Найбільша цінність будь-якої держави - люди - отримали мирне небо над головою. Тож 28 жовтня 2019 року ми вшановуємо пам’ять тих, завдяки кому це стало можливим. Пам’ять тих, хто самовіддано рятував рідну землю і здобув перемогу над окупантами. У День визволення України від фашистських загарбників ми із сумом і гіркотою згадуємо про події Другої світової війни, які мали трагічні наслідки для кожної української родини. І скільки б не минуло часу, ми завжди пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя надсмертю.

28 жовтня Україна на офіційному рівні святкує День визволення від німецько-фашистських загарбників. Встановлення Дня визволення України від фашистських загарбників має на меті всенародне уславлення воїнів-переможців, вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.

У лавах радянської армії воювало понад 7 млн. українців. Кожен другий з них загинув на фронті, кожен другий з тих, хто залишився живим, став на все життя інвалідом. Українці складали в радянській армії другу за чисельністю національну групу. Серед вищих офіцерів, зокрема командуючих фронтів та армій, було чимало українців. Ратний подвиг багатьох українців на всіх фронтах Великої Вітчизняної війни відзначений найвищими нагородами. Серед них — 2072 удостоєні звання Героїв Радянського Союзу; 32 українці — двічі. А льотчик-винищувач Іван Кожедуб став тричі Героєм Радянського Союзу. Багато представників української землі стали і повними кавалерами ордену Слави. З 7 млн. орденів і медалей, вручених солдатам і офіцерам радянської армії, 2,5 млн. одержали жителі України.

Не слід забувати і про бійців УПА, через лави якої пройшло близько 500 тис. осіб, які так само боролись за незалежність своєї Батьківщини і не хотіли миритися з пануванням на її території тоталітарних режимів. Також 120 тисяч українців воювали в армії Антигітлерівської коаліції (США, Канади, Франції, Польщі, Чехословаччини).

Десь там, в історії, гудуть фронти,

Клекоче пеклом знавісніла битва...

Солдаток плач, й скорбота сироти,

І матерів свята молитва

За тих синів, що не вернулись з бою,

Сміливо йшли в останню штикову

Десь там під Ржевом чи під Лозовою

Й навіки падали в траву...

Десь там, в історії...

Та кров холоне й нині,

В зажурі вічній наші матері...

Я хочу щастя милій Україні,

Я хочу миру на моїй землі!

Ми знаємо, пройдуть роки, зміняться покоління. і настане той час, коли зовсім не лишиться ветеранів війни, але зостанеться пам'ять про них, про їхні подвиги, про ту страшну війну. І ця пам'ять зараз продовжена у подвигах героїв АТО, у їх боротьбі за нашу незалежність. І від нас усіх залежить, щоб це залишилося у пам'яті прийдешніх поколінь.

З нагоди відзначення 75-річниці визволення України від нацистів у Шрамківській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів:

1. Проведено години спілкування «Чи потрібні країні патріоти?»

21.10.2019року Класні керівники 5-11 класів

2. Організовано історико – патріотичну викладку літератури «Рокам ніколи не старіти»

Протягом місяця Шкільний бібліотекар Даценко Л.А.

3. Представлення авторського вірша Юхименка Максима учнівській громадськості «Пам´ять про героїв ніколи не згасне»

/Files/images/75_rchnitsya/1.png

Про героїв пам´ять не згасне ніколи

Про це пам´ятаємо всі ми зі школи.

Як рідну країну від ворогів клятих

Визволяли воїни наші затято.

Бо волі вони для народу хотіли,

Щоб лиш українські стяги майоріли,

Щоб землі були плодорідні і вільні,

Щоб люди були духом стійкі і сильні.

Щоб спів соловейка ми чули щоднини,

Щоб дітям не бачить лихої години,

Щоб кожен, хто мешкає в місті, в селі

Міг жити спокійно на рідній Землі!

4. Зустріч з бібліотекарем Шрамківської сільської бібліотеки на тему: «Україна встане із колін»

/Files/images/75_rchnitsya/2.png

Кiлькiсть переглядiв: 300

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Демонстраційний сайт загальноосвітньої школи

вулиця, номер будинку,
поштовий індекс, область, місто,
країна

Дата останньої зміни 28 Червня 2022

Цей сайт безкоштовний!